آردوینو چه کار می تواند بکند؟

آردوینو چه کار می تواند بکند؟

آردوینو چه کار می تواند بکند؟

آردوینو می تواند با استفاده از سنسور های مختلف محیط اطراف را احساس کند ، آردوینو می تواند با کنترل لامپ ها ، موتور ها  و سایر ماژول ها بر دنیای اطراف خود تأثیر گزاری کند.میکروکنترلر بکار رفته بر روی برد آردوینو بر اساس زبان برنامه نویسی آردوینو (بر پایه Wiring) و محیط ویژه کدنویسی آن (بر پایه Processing) برنامه ریزی شده است و شما برای کد نویسی به هیچ نرم افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز ندارید. پروژه های آردوینو می توانند به صورت stand-alone و یا مرتبط با سایر نرم افزار های کامپیوتر شخصی شما باشد. برای مثال شما می توانید فرمان های خود را برای کنترل موتور ها با یک کامپیوتر شخصی از طریق پورت USB ارسال نموده و یا داده های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت نمایید.

آردوینو تقریبا می تواند به هر چیزی وصل شود ، کامپیوتر شخصی ، گوشی موبایل ، تبلت ، لپ تاپ ، شبکه های محلی و اینترنت از طریق سیم و وایفای ، اتومبیل شخصی ، دستگاهای موجود در منزل و هزاران هزار مورد دیگر.

آردوینو در سال 2006 موفق به اخذ یک دیپلم افتخاری در بخش Digital Communities از جشنواره Ars Electronica Prix شده است. اعضای تیم آردوینو: Massimo Banzi, David Cuartielles, Tom Igoe, Gianluca Martino و David Mellis. Credits

دانلود نرم افزار آردوینو

نرم افزار آردوینو به صورت رایگان و open source و برای سیستم عامل های  ویندوز ، Mac OS و لینوکس  قابل دسترس می باشد.

به بخش دانلود مراجعه کنید .

شروع کار با آردوینو

وقت آن رسیده است که چندتا از ایده های همیشگی خود را به واقعیت تبدیل کنید، ما معتقدیم با کمک آردوینو فاصله رویاهایتان با واقعیت  کمتر می شود، پس دست به کار شوید ، فقط باور کنید که می توانید!

سری به صفحه شروع کار با آردوینو بزنید ، دستورالعمل ها را مطابق با سیستم عامل کامپیوتر و بردتان بررسی کنید و اگر مشکلی داشتید حتما جهت رفع اشکال در بخش نظرات و تماس با ما اقدام نمایید.

طراحی و تولید

برای آشنایی با تولید نرم افزار آردوینو ، پروژه آردوینو در GitHub را مشاهده نمایید.همچنین در رابطه با تغیرات نرم افزار در بخش mailing list تولید کنندگان بحث شده است.

شبکه مجازی آردوینو

شبکه علاقه مندان آردوینو بسیار وسیع و شامل حوزه های متفاوت ، گروه های تخصصی و علایق مختلفی است. شبکه مجازی آردوینو یک منبع بسیار عالی برای یاری شما در زمینه موضوعات گوناگون از قبیل مشاوره ، کمک در انجام پروژه ها ، انتخاب لوازم جانبی و  ایده پردازی  در هر زمینه ای می باشد.

شما می توانید در صورتی که به زبان انگلیسی نیز مسلط هستید از انجمن های رسمی آردوینو نیز استفاده نمایید ، عضویت در این انجمن ها اولین قدم برای ورود به شبکه مجازی آردوینو و دنیای آردوینویی ها می باشد، همچنین  شبکه مجازی رسمی گوگل پلاس  آردوینو نیز برای همه قابل دسترس می باشد.

ویکی (زمین بازی) نیز، یک مجموعه وسیع از دانش ها ، آموزش ها و دستورالعمل های مرتبط با آردوینوست.

وبلاگ

اعلان های عمومی و سایر موارد مرتبط با تیم آردوینو از طریق وبلاگ قابل دسترس می باشد.

ارتباط با ما

از این طریق شما می توانید نقطه نظرات و یا سئوالات خود را در رابطه با آردوینو برای ما ارسال نمایید.

درباره نویسنده

نویسنده و طراح الکترونیکا هستم . سوالی داشتید در کامنت ها یا پیج های اینستاگرام و تلگرام سایت بپرسید .