دانلود رایگان PCB BluePill

دانلود رایگان PCB BluePill

در این پست قصد داریم شماتیک و PCB برد راه‌انداز BluePill را جهت ساخت و مصرف  خدمت شما ارائه نماییم.

میکروکنترلرهای ARM از محبوبیت زیادی برخوردار هستند، اما ازآنجا که این میکروکنترلرها به صورت SMD ساخته شده‌اند نمی‌توان از آن‌ها به عنوان تست و راه‌اندازی روی برد بورد استفاده کرد. برد راه‌انداز STM32F103C8T6 معروف به BluePill (بلوپیل) امکانی را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند به راحتی ایده‌های جدید و نمونه‌های اولیه خود را امتحان کنند. این برد به یک میکروکنترلر STM32F103C8T6 مجهز است که پایه‌های آن به گونه‌ای بیرون آمده که با قرار دادن برد راه‌انداز روی برد بورد می‌توانید به راحتی از تمامی پایه‌های آن استفاده کنید. مزیت بسیار خوبی که این برد راه‌انداز دارد این است که می‌توان به عنوان برد آردوینو نیز از آن استفاده نمود.

امکانات برد BluePill

سایز کوچک
منبع تغذیه انعطاف پذیر: 5ولت از طریق پورت USB و یا 3.3 ولت از طریق منبع خارجی
LED
دکمه فشاری ریست
پورت پروگرامر /  دیباگر
کانکتور USB Micro-B

BluePill PinOut

PinOut برد راه‌انداز STM32F103C8T6 به صورت زیر است:

شماتیک

شماتیک برد BluePill به صورت زیر است:

 

 

ساخت این برد راه انداز به راحتی امکان پذیر است. تنها کافی است برد آن را چاپ و قطعات را تهیه نمایید. برنامه میکروکنترلر STM32F103 را توسط پروگرامر روی چیپ PCB ریخته و از کار کرد آن لذت ببرید.

برای این منظور پایه های مربوطه GND , 3V3 RST , CLK و DIO  از کنار برد بیرون آمده است.

PCB

 

می‌توانید به جای میکروکنترلر STM32F103C8T6 میکروکنترلر STM32F103CBT6 را قرار دهید تا فلش و RAM بیشتری را درد دسترس داشته باشید. پایه‌های این دو میکروکنترلر کاملاً با هم هم‌خوانی دارند و می‌توان آن‌ها را به جای هم استفاده نمود.

فایل شماتیک و PCB این پست با استفاده از نرم افزار Altium Designer طراحی شده است که می‌توانید به صورت رایگان دانلود نمایید.

درباره نویسنده

نویسنده و طراح الکترونیکا هستم . سوالی داشتید در کامنت ها یا پیج های اینستاگرام و تلگرام سایت بپرسید .